U Matěje

Přívětivé prostředí, profesionální přístup odborníků, návod, jak hýčkat plzeňské pivo a nepřeberné množství dobrot. To všechno čekalo na žáky K1. B, kteří se 31. 5. 2021 s paní učitelkou odborného výcviku Valentovou a Radovou vydali na exkurzi do restaurace U Matěje. Tato báječná restaurace se zahrádkou, jednu stanici nad stadionem Juliska, patří panu Punčochářovi. Připomeňme si, že jde o odborníka v oboru gastronomie z nejpovolanějších. Všichni ho známe také jako porotce z kuchařské soutěže Master Chef ČESKO.

Naši žáci zde byli seznámeni s výrobními i odbytovými prostory. Překvapila je informace z vyprávění zdejšího odborníka, co všechno vyžaduje správná péče o pivo. Největší nadšení vyvolala připravená degustace dezertů zdejšího mistra cukráře. Karamelové vejce s mangem nemá konkurenci.

Žáci by se ale rádi setkali i s panem Punčochářem. Jejich očekávání se naplnilo a nadšení nebralo konce, když je 14. 6. osobně navštívil na jejich školním pracovišti odborného výcviku. Za možnost setkat se tímto milým a skromným profesionálem děkujeme.

← Zpět