Sportovně – turistický kurz; Kolínská Bouda 01- 05. 04. 2023

Všechny žáky je třeba pochválit, neb zvládli vše, co bylo v plánu… Celkem za 4 dny ušli 40 km (polovinu ve sněhu) s převýšením 950 m.n.m. Dosáhli jsme nejvyššího bodu ve výšce 1 350 m.n.m, kde jsme si odpočali v chalupě Na Rozcestí – odkaz zde. Horský víceboj, plavání a soutěž družstev nás provázeli po zbytek volného času. Soutěžilo se v plavání, běh s břemenem a do vrchu, hod na cíl, orientační rychlochůze, hod s břemenem, stolní hry, vědomostní kvíz, mistrovství ve střihané… Závěr nám ozdobila diskotéka a vyhlašování pořadí. Cesta, ubytování a stravování bylo na výborné úrovní a už…

KLUB MLADÉHO DIVÁKA

V divadelní sezóně 2022/2023 se žáci zúčastnili čtyř představení. Představení byla vybírána tak, abych reflektovala učební plán a přiblížila žákům významná díla světového dramatu i současné muzikálové tvorby. Hned v říjnu jsme navštívili krásnou secesní budovu Divadla na Vinohradech a užili si bezpochyby nejslavnější hru Bernarda Shawa Pygmalion v hlavní roli s Šárkou Krausovou. V období adventu jsme viděli hru Odpočívej ve svém pokoji v divadle Studia DVA, ve které excelovaly herečky Marta Vančurová a Daniela Kovářová. Bezpochyby největší ohlas u žáků měl muzikál v Divadle Broadway Okno mé lásky. Nadšeně jsme aplaudovali, až jsme z divadla odcházeli téměř poslední….

CUKRÁŘSKÝ KROUŽEK

V prvním pololetí tohoto školního roku 2022-2023 žáci 3. ročníku oboru cukrář, měli možnost se zúčastnit cukrářského kroužku. Zde jsme vyráběli známe i neznáme cukrářské výrobky jako například: tiramisu, ovocné saláty, čokoládové bonbóny, dorty, modelování z pravého marcipánu, atd. Na fotografiích můžete vidět jak se dařilo žákům a jaké výrobky si odnesli domů.

Vánoční jarmark

Dne 15.12.2022 se v budově školy uskutečnil DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A VÁNOČNÍ JARMARK. Návštěvníci školy si mohli prohlédnout prostory školy a pracoviště odborného výcviku a zároveň zakoupit různé drobné výrobky, které dělali žáci se svými učiteli.