Exkurze – sociální zařízení na Praze 4

Dne 20. 10. 2021 žáci 1. ročníku oboru vzdělání PEČOVATELSKÉ SLUŽBY se seznámili s některými zařízeními sociálních služeb a nemocnicemi na Praze 4. Cílem této exkurze bylo zvýšit povědomí žáků o možnostech budoucího pracovního zařazení v jejich oboru a blíže se seznámit s poskytovateli pečovatelských služeb. Naše putování po zařízeních se vydařilo a až si jednou budou naši žáci vybírat místo, kde by rádi pracovali, nebudou jim tato zařízení cizí.

Tematický zájezd do Drážďan

V úterý 5. 10. 2021 se žáci oboru cukrář, kuchař a prodavač zúčastnili tematického zájezdu do Drážďan. Žáci navštívili prodejnu firmy EMIL REIMANN a ochutnali drážďanskou specialitu – štolu. Nemohli ani vynechat lahodnou saskou zmrzlinu. Čas zbyl i na prohlídku drážďanských památek a společné foto před odjezdem do PRAHY.

Sklárny Harrachov

Dne 30. 9. 2021 skupina žáků oboru vzdělání Stravovací a ubytovací služby navštívila sklářský provoz v Harrachově. Plánovaná exkurze s názvem SKLÁŘSTVÍ – TRADIČNÍ VÝROBA V ČR zahrnovala návštěvu sklářského provozu s fundovaným výkladem, návštěvu Muzea sklářství a obchodu s výrobky místních skláren. Tato exkurze byla plánovaná v rámci projektu „PROPOJUJEME TEORII S PRAXÍ.“ Žáci obdivovali sklářské výrobky, někteří si je v harrachovské značkové prodejně i zakoupili. Kromě této hlavní náplně si žáci prohlédli centrum Harrachova a navštívili Mumlavské vodopády. Výlet to byl opravdu zdařilý.

Muzeum obchodu

Dne 23.9. žáci oboru vzdělání PRODAVAČSKÉ PRÁCE navštívili v rámci odborného vzdělávání MUZEUM OBCHODU v Českém Krumlově. Žáci se zde seznámili se způsoby prodeje zboží, jeho vystavováním, reklamou, vývěsními štíty a vším co bylo součástí prodeje zboží v dobách minulých i v současnosti.

Atletické dny OU Vyšehrad

03. a 07. 09. 2021 se konaly dny atletiky na Děkance. V disciplínách 100 m. sprint, vrh koulí a skok do dálky soutěžilo po oba dva dny 120 žáků prvních a druhých ročníků OU Vyšehrad. Po důsledném rozcvičení se soutěžilo ve třech skupinách, které se postupně protočily na všech disciplínách. Kategorie chlapců 03. 09. Kudráš Daniel K2.B Bedrník Matouš K2.B Stejskal Michal PČ1 Kategorie chlapců 07. 09. Hašek Jan K1.A Hájek Rudolf P2 Harviš Jaroslav K2.A Kategorie dívek 03. 09. Kostelecká Klára C2.B Beranová Lenka C2.B Lakatošová Šarlota P1 Kategorie dívek 07. 09. Juříková Laura Z. C1.A Kaiseršotová T. C2.A Potocká…