Přebor Prahy ve stolním tenise 2017

Dne 10. 10. 2017 se v tělocvičně SOŠ Jarov uskutečnil Přebor Prahy ve stolním tenise. Naši školu reprezentovali čtyři sportovci a všichni se umístili na stupních vítězů. Největší úspěch zaznamenala Monika F., která se stala absolutní vítězkou v kategorii juniorek. Stříbrné medaile převzali z rukou pořadatele Diana K. a Vojtěch K. Bronzovou medaili získala Diana K. Všem reprezentantům OU Vyšehrad gratulujeme! Umístění na prvních dvou místech si zajistili nominaci na Mistrovství ČR v Hradci Králové.

Exkurze: Maso Třebovle

Exkurze do podniku Maso Třebovle se uskutečnila ve středu 4. 10.2017, zúčastnilo se celkem 5 žáků 2. a 3. ročníku oboru vzdělání „Řeznické a uzenářské práce“. Samotná exkurze probíhala 2 ½ hodiny. Během této doby měli žáci možnost se seznámit především s technologií bourání vepřové půlky, kostění jednotlivých částí a jejich zařazení do výroby, dalším zpracováním masa v masné výrobě a procesem expedice masa a masných výrobků. Na závěr byla také ochutnávka párků přímo z udírny a při této příležitosti mohli žáci s majiteli firmy diskutovat a klást otázky.

C3 Exkurze 14.9.2017

Dnes jsme se odpoledne vydaly na obhlídku Palackého náměstí, kde probíhali „ MACHŘI ROKU 2017“ Děvčata se s radostí zapojila, do každé aktivity, kterou školy nabízely.       Vyzkoušely pozici žokeje. Při předvedení žákyně ze školy ve Velké Chuchli, vše vypadalo jednoduše. Základní pozice POLE DANCE si vyzkoušely naše skvělé sportovkyně. Při pájení pájkou, byla žákyně pochválena, že to zvládla lépe než mnozí chlapci 🙂 Nakonec se domluvily, že se na chvilku stanou modely kadeřnické školy v Karlíně. Tímto jim moc děkujeme a přejeme mnoho úspěchů ve studiu i budoucí kariéře.

FOR HOME DECOR Letňany

V pátek 8.9. jsme se studenty navštívili veletrh FOR HOME DECOR na výstavišti v Letňanech Na veletrhu byly k vidění dekorační předměty a látky Zaujala nás rozmanitost a barvy polštářků Květinové dekorace do interiéru Celou halou nás provázela vánoční atmosféra, protože vystavované exponáty byly zaměřené na Vánoce. Mohli jsme obdivovat skleněné, ručně malované ozdoby, malé i velké figurky. Studentům se nejvíce líbilo u vystavovaných hraček. Žáci si zakoupili drobné upomínkové předměty Vánoce jsou tady …  🙂 Zpracovala: Slavíková Ladislava učitelka OV Šichorová Zdeňka učitelka OV