Z Vyšehradu do Drážďan

Dne 14. 11. 2019 jsme zrealizovali projekt „Z Vyšehradu  do Drážďan“. Navštívili jsme  Deutsches Hygiene-Museum, Frauenkirche a Panometer Dresden. V průběhu exkurze měli žáci také volný program, během kterého se mohli seznámit s regionálními potravinami a případně zrealizovat nákupy v Heidenau.

Návštěva Clarion Congress Hotel Prague

8. 11. 2019 měli naši žáci jedinečnou příležitost prožít dopoledne v prestižním kongresovém centru Clarion Congress Hotel Prague. V rámci projektu „Zážitkem k posílení profesního vědomí“ si prohlédli v doprovodu manažera pana Kudrny veškeré zařízení a vybavení uvedeného kongresového centra, interaktivně byli vedeni k plnění činností k danému tématu a na závěr měli možnost formou zážitku proniknout do oblasti vrcholové gastronomie. Seznámili se s přípravou 5-chodového menu. Na degustaci nikdo se zúčastněných nezapomene.

Workshop “ I já jsem jednou začínal“

Workshop " I já jsem jednou začínal"se uskutečnil  23. 10. 2019 v restauraci U MATĚJE. Tato restaurace patří velmi známé osobě, profesionálu v gastronomii Janu Punčochářovi, který žáky osobně provedl jednotlivými částmi celé kuchyně, ukázal novinky v oblasti strojů a zařízení, bez kterých se už v dnešní době bohužel profesionál neobejde. Součásti workshopu byla ukázka přípravy, podávání a degustace restauračních moučníků.

Sportovně turistický kurz

Sportovně turistický kurz, který se konal 20. – 24. 05. 2019 v Krkonoších (Moravská Bouda a chata Spindler se nacházejí v nadmořské výšce 1215 m. n. m. kousek od hranic s Polskem) v lokalitě Špindlerův Mlýn. 27 žáků a 4 pedagogičtí pracovníci prokázali své fyzické schopnosti  a za necelé 4 dny putování po různých místech Krkonoš nachodili 50 km v podmínkách, které jsou na horách běžné (déšť, vítr a sluneční svit). Ranní rozcvička (někteří spojili i s nořením v horském potoce) před snídaní byla velice oblíbenou činností všech! 🙂 Výlety: • den 1. Příjezd do Špindlu, ubytování a výlet na  Špidlerovu Boudu – naučná stezka Krkonošská zvířata;...

Exkurze – Cukrářský Linec

V pátek 24. 5. 2019 jsme vyrazili na odbornou exkurzi do LINCE. Soutěživí žáci vstoupili do klání „Poznej Rakousko.“ (foto č. 5782, 5784). V Linci (foto č.5796) jsme navštívili cukrárny Rath a Jindrák (foto č. 5797, 5798, 5804) Ochutnali jsme místní specialitu – linecký dort. (foto č. 5805). Prohlédli jsme si katedrálu (foto č. 5814). Odpoledne jsme navštívili muzeum budoucnosti ARS ELECTRONICA, (foto č. 5821), v kterém jsme absolvovali program v DEEP SPACU (foto č. 5817). Před odjezdem jsme si prohlédli prodejnu a výrobnu Haribo. (foto č. 5823) Nákupy posuďte sami. (foto č. 5834)