Tábor a poutní místo Klokoty

V úterý 25.06. 2018 se vydali žáci oboru cukrář/ka a prodavač/ka na výlet do Tábora. Hlavním cílem byla návštěva Muzea čokolády a marcipánu, nemohli jsme minout poutní místo Klokoty na předměstí Tábora. V muzeu jsme obdivovali zručnost cukrářů a nechali jsme se zlákat chutí různých zákusků a limonád. Domů jsme si přibalili pralinky i různé čokolády. Těšíme se na další výlet. V.Skoupilová, M.Krotilová, B. Šternerová

Jarní Drážďany

Poslední dubnový den se vydali žáci závěrečných ročníků na výlet do Drážďan. Za necelé 3 hodiny cesty vlakem nás přivítala Florencie na Labi. Počasí bylo příznivé, a tak nám nic nebránilo prohlédnout si centrum města. Měli jsme štěstí. V kostele Frauenkirche se konal od 12 hodin varhanní koncert barokní hudby. S pokorou jsme se zaposlouchali do hudby J. S. Bacha. Interiér kostela vzbuzuje úctu ke všem, kteří se na jeho obnově podíleli. V centru města se konal jarní trh lidových řemesel. Žáci jednotlivých oborů (cukráři, prodavači) obdivovali zručnost místních farmářů. S městem jsme se rozloučili v dobré náladě. Někdy zase na viděnou. Věra Skoupilová, Blanka...